Dary a projekty

PROJEKTY:
Konání projektu: 1.9. 2016 – 31.8.2018
Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0000986
projekt je zaměřen na osobnostně sociální rozvoj pedagogů MŠ a na personální podporu – školního asistenta a chůvu na pomoc předškolním pedagogům, kteří integruji do dětského kolektivu dvouleté děti. Projekt je podpořen EU částkou 461 711,- Kč.

Název projektu:
Naše mateřská škola je zapojena do projektu Místního akčního plánování v Olomouci. projekt je zaměřen na předškolní a základní vzdělávání. Cílem je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských školách, posílit komunikaci a spolupráci mezi učiteli navzájem, mezi zřizovateli, zástupci škol a rodiči. Naše mateřská škola se bude moci zapojovat do aktivit na podporu čtenářské a matematické pregramotnosti, aktivit na podporu zručnosti a kreativity a čerpat teoretické i praktické informace k inkluzi ve všech jejich podobách. Více informací o projektu najdete na webu http://map.olomouc.eu/. Pro neformální diskuzi o školství a vzdělávání mezi rodiči, učiteli a dalšími aktéry z Olomouce jsou určeny Facebookové stránky (MAP Olomouc).
Zvýšení kvality výchovy a vzdělávání v MŠ Helsinská, Olomouc
Konání projektu: 1.9.2018 – 31.8.2020
Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0009799

DARY:
Mateřská škola přijme dary za účelem zkvalitňování prostředí mateřské školy a nadstandartní aktivity školy.
Dary budou požity na:
– Zorganizování Dětského dne a dalších akcí pro děti a rodiče
– inovace prostředí mateřských škol, např:
Vybudování venkovních výukových altánů pro děti  (smyslem je přenést co nejvíce aktivit ven) – MŠ Helsinská i MŠ Čapka Choda
Nové herní prvky na obě zahrady
Výsadba zeleně – ovocné stromy a keře, bylinkové zahrádky
Klimatizace do tříd pod střechou – MŠ Čapka Choda