Mateřská škola Helsinská

Budova Mateřské školy Helsinská byla postavena v roce 1961. Nachází se mezi domy, tzn. není v bezprostřední blízkosti hlavní silnice a tudíž je v klidnějším odhlučněném prostředí. V blízkosti se nachází ZŠ Helsinská, jež je odloučeným pracovištěm ZŠ Tererovo náměstí. MŠ Helsinská úzce se ZŠ spolupracuje.
Výhodou je dobrá dostupnost jak hromadnými dopravními prostředky tak autem. Mateřská škola má tři oddělení, jedno v přízemí a dvě v nadzemním podlaží. Prostory jednotlivých oddělení jsou rozděleny na třídu, hernu, umývárnu a dětské toalety, a místo na ukládání lehátek a lůžkovin. Kapacita tříd je 24 dětí. Mateřská škola má schválenou výjimku na 26 dětí na třídu. Mateřskou školu navštěvuje 78 dětí. V suterénu MŠ se nachází kryt.
Součástí Mateřské školy je Školní jídelna, která se nachází též v suterénu Mateřské školy. Kapacita ŠJ je 500 strávníků. ŠJ Helsinská vyvařuje pro mateřské školy Dělnickou, Škrétovu a své odloučené pracoviště MŠ Čapka Choda.
Mateřská škola má poměrně prostornou zahradu s brouzdalištěm, pískovišti, komponenty, altánem na hračky a nově od r. 2013 pryžové hřiště o rozměrech 8 x10m.
V posledních letech zde byly provedeny renovace umýváren, vyměněny oken, oprava terasy, střechy, byl proveden nový nátěr vnější omítky, třídy jsou vybaveny novým nábytkem.

Adresa budovy, kde sídlí ředitelství MŠ:
Helsinská 256/11
779 00 Olomouc
Provozní doba: 06:15 – 16:45

Telefonní a e-mailové spojení

MŠ Helsinská    585 427 204, 585 750 108
e-mail: mshelsinskaol@seznam.cz
e-mail pro služby odhlašování a podněty rodičů: rodice.mshel@seznam.cz

Více o MŠ

MŠ